Yeni Demokrat Gençlik Dergisi’nin yeni sayısı çıktı!

H. Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik dergisinin yeni sayısı çıktı. Konuya ilişkin “Uzun bir aradan sonra dergimizin Ekim-Kasım sayısıyla, okur ve yazarlarımızın düşünceleriyle buluşmanın, onları bir araya getirmenin mutluluğunu paylaşıyoruz” diyen YDG dergisi, yeni sayıya ilişkin şunları söyledi:

Gerek yazıları ile bizleri yalnız bırakmayan okurlarımızın gerek pratikleriyle dergimizin basımından dağıtımına bizlere yoldaşlık edenlerin sınırları yoktur. Bunu biliyoruz, çünkü̈, sosyalizm, komünizm düşüncesini taşıyor olmak yapılması gerekenler ve yapılacak olana dair maddesel, düşünsel ve mekansal sınırları ortadan kaldırmaktadır. Bu sınırsız yasamın ne kadar saf, sade ve güzel şekilde ortaya konulabileceğini gösteren iki yoldaşımızı 23 Nisan 2018 tarihinde yıldızlara uğurladık.

Gül Kaya(Nergiz) ve Hasret Tanrıverdi(Çiğdem) yoldaşlarımızın, özgür yaşamı bu topraklara getirebilmek için çıktıkları yolda ölümsüzleşerek fiziksel olarak aramızdan ayrılışlarının üzüntü̈ ve öfkesi hep içimizde olacaktır. Gül Kaya, Yeni Demokrat Gençlik dergimizin gerek basım ve dağıtımında merkezi düzeyde uzunca bir süre görev almıştır. Hasret Tanrıverdi de omuz omuza ölümsüzleştiği Kaya gibi dergimizin paylaştığı düşüncelerin, geniş̧ gençlik kitlelerine ulaştırılmasında sonsuz emek ve çabayı ortaya koymuştur.

Sözümüz olsun ve unutulmamalıdır ki, Gül ve Hasret yoldaşlarımızın düşünce, ideal ve pratiği her an bize eşlik edecek, uğruna yaşamlarını ortaya koydukları tüm değerler Yeni Demokrat Gençlik Hareketi var olduğu sürece yaşayacaktır…”

993